Sebastian Kubas

Z Lexopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
"Wolność jednostki a wolności innych osób"
Po lewej stronie malowidła Cailte, którą można poznać po grzywce
i charakterystycznej liczbie centymetrów.
Błąd przy generowaniu miniatury Brak pliku
"Żywot Prezydenta kwiatami usłany"
- jedno z najsłynniejszych dzieł
Dra Q, inspirowane art. 126 Konstytucji - obecnie w zbiorach National Gallery w Londynie.
Rada Ministrów - od lewej: Grażyna Gęsicka, Andrzej Lepper, Ludwik Dorn, Przemysław Gosiewski, Zbigniew Ziobro.

Awangardowy artysta krakowski i światowej sławy tancerz salsy (ulubieniec swojej instruktorki!). Tworzy głównie obrazy o tematyce prawnej, inspirowane grzywkami użytkowniczek forum. Najbardziej znane dzieło: "Wolność jednostki, a wolności innych osób" - inspirowane grzywką Cailte.

Ponadto prekursor kierunku Inteligentnego Stworzenia we współczesnej biologii. Autor pracy "Dewolucja szkocka", za którą odznaczony został srebrnym medalem Ministra Edukacji Narodowej.

Niewykluczone, że cierpi na rozdwojenie jaźni. Bądź, że istnieje dwóch doktorów Q. Kiedyś bowiem - w chwili słabości - wyznał, iż jako młodzieniaszek nosił długie baty, by niedługo po tym wydarzeniu przyznać się, że przynależał do popersów. Choć możliwe jest również, że w ten sposób odreagowuje "pęknięcie egzekutywy" na gruncie obecnej konstytucji.

Plotka mówi, że Dr Q tworzy tylko po wypiciu Ice Tea Lipton.

Dr Q ujawnił się również jako wielbiciel i znawca kultowej (w pewnych kręgach) grupy Backstreet Boys, snując daleko idącą analogię między członkami zespołu a członkami Rady Ministrów. Doszedł do następujących wniosków:

Kevin - Ludwik Dorn,
Nick - Zbigniew Ziobro,
Howie - Przemysław Gosiewski,
Brian - Grażyna Gęsicka,
A.J. - Andrzej Lepper.

Wieść niesie, że powyższe wiadomości obowiązują do kolokwium.

Dr Q to jedyny człowiek na ziemi, który odkrył sens kolokwium. Otóż kolokwia zaliczeniowe z całego semestru są po to, aby móc 3 minuty po nich przeprowadzić niezapowiedzianą kartkówkę. Wszystko w celu osiągnięcia zaskoczenia wrogich prowadzącemu studentów.

Rozwój muzyczno-taneczny Dr Q postępuje wraz z kolejnymi grupami studentów oddanymi pod jego opiekę. Jako zagorzały fan "You can dance", regularnie odpytuje swoich podopiecznych z wiedzy o tym programie podczas odczytywania listy obecności. Przyznaje się również do znajomości 12-letniej Basi, która dokarmia go ciasteczkami domowej roboty, przesyłanymi w hermetycznie zamykanym opakowaniu za pomocą instytucji zwanej Pocztą Polską. To właśnie te ciasteczka pomagają mu prowadzić zajęcia do godziny 20. Niestety: nie dzieli się nimi ze studentami.

Do znajomości z Dr Q dobrze przyznać się nawet po latach, o czym świadczą machające doń radośnie studentki podczas zajęć prowadzonych w "Sztuce". Niestety: Dr Q zabrania wtedy oglądać się do tyłu, celem spojrzenia na nie. Sam jednak jak dotąd jeszcze nigdy nie odmachał.

Bardzo sobie ceni swoje metody dydaktyczne. Dlatego też ustala szczegółowy harmonogram pracy semestralnej, którego potem z godną podziwu gorliwością nie przestrzega. Dr Q jest namiętnym krytykiem systemu większościowego. Dlatego też poświęci każdą godzinę, aby przekonać studentów, jak bardzo jest on "be". Studenci mogą nie znać któregoś-tam paragrafu, którejś-tam ustawy, bądź którejś-tam konstytucji, ale o tym, że system większościowy jest "be", wiedzieć muszą. Dr Q specjalizuje się również w prowadzeniu sporu w doktrynie z prof. Sarneckim. Od niedawna uprawia jogę. Jego 13letnia już przyjaciółka Basia stwierdziła, iż w lata młodzieńczych przypominał młodego Mozarta.