Dr Malczewski

Z Lexopedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Płótno przedstawiające portret Profesora Jaskólskiego pędzla dra Jacka Malczewskiego.

Doktor nauk prawnych od 19 marca 2007 roku. [[1]]

Dr Malczewski w reklamie towarzystwa ubezpieczeniowego

Lewak, antyklerykał, liberał, mason, demokrata i komunista. Podobno planuje wielki spisek mający na celu wysadzenie Collegium Novum w powietrze. Nie wiadomo jednak, czy pożar budynku w dn. 8.03.2007 r. był próbą realizacji jego planu. Głosi spiskowe teorie dziejów i katastroficzne wizje dotyczące islamizacji Europy na ćwiczeniach z HDPiP. Nie goli się (zazwyczaj), a garnitur włożył 19.03.2007 pierwszy i ostatni raz w zyciu. Obiekt pożądania studentek. Niestety, prawdopodobnie żonaty. Nosi okulary. Jego córka ma niespotykane imię - Vesna.

Dr Malczewski - celebryta

Znany dotychczas głównie szerokiemu gronu wielbicielek na WPiA i czytelnikom plotkarskiego portalu pudelex.pl, Jacek Malczewski wystąpił w ogólnopolskiej kampanii reklamowej jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Złośliwi zauważają, że kampania ta ma na celu wypromowanie głównie samego Doktora, co paradoksalnie okazało się skuteczne, bowiem jak donosi pudelex.pl dr Malczewski ma wystąpić w najnowszej edycji "Tańca z prawnikami".

Cytaty

  • "Sumerowie, ooo... To było hardkorowe imperium!"
  • "Nie palę z leszczami, a w ogóle to dla ciebie, gościu, jestem "Panem Malczewskim", a nie "Jackiem"..."
  • "I Wy, Raszty i reszta... uważajcie sobie" - pożegnanie pana magistra ze społecznością forumową podczas wywieszania list wyników.
  • "Ja wiem, że debile nie rozumieją filozofii, ale moglibyście się chociaż zamknąć?"
  • Ze strony katedry: "UWAGA: „Dopytywania” na ocenę „BDB” niestety nie przewiduję – gdzieś muszę arbitralnie postawić granicę. Pytania – jak widać z wyników – były dość przystępne, oceniałem naprawdę łagodnie, a próg punktowy na „BDB” został wyznaczony raczej nisko (80%). Głowa do góry: egzamin z całą pewnością rozniesiecie Państwo na strzępy. J.M."

"Do 20 punktów dających „bdb” nikt się niestety nie zbliżył.
Ogólny poziom wywołał u mnie bojaźń i drżenie. Większość z piszących nie wiedziała prawie nic, mimo że pytania dotyczyły najbardziej elementarnych kwestii i postaci.
Bardzo proszę, żeby przed egzaminem jednak się pouczyć – będzie to wprawdzie test wyboru, ale zapewniam, że nie będzie można ściągać.
P.S.1. Marks i Engels to materializm historyczny. Tylko jedna osoba to wiedziała. Pojęć bazy i nadbudowy nie skojarzył nikt. Prawie nikt też nie wiedział o rewolucji i komunizmie… A klasa społeczna to proletariat, a nie „ploretariat” (choć tutaj akurat uznawałem każdą możliwą pisownię, podobnie jeśli idzie o nazwiska myślicieli – np. „Hops”).
P.S.2. Nagrodę pocieszenia otrzymuje osoba, zdaniem której św. Augustyn podzielił ludzkość na „państwo ziemskie i państwo Polskie”. Za patriotyzm." "Pigułka antykoncepcyjna wykończy Europę"